Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Łożyska baryłkowe NACHI ze stabilizacją pracy elementów tocznych

-- poniedziałek, 12 czerwiec 2017

W łożyskach tocznych występują różne rodzaje styku elementów tocznych z pierścieniami łożyskowymi. W kulkowych mamy styk punktowy. W walcowych występuje styk liniowy na całej długości linii kontaktu, a prędkość obwodowa elementu tocznego i bieżni jest stała na całej długości styku. W łożyskach baryłkowych, w trakcie pracy występuje różnica prędkości obwodowych pomiędzy powierzchniami bieżni obu pierścieni, a baryłkami. Na różnice w prędkościach obwodowych składają się: różne prędkości obwodowe nachylonej bieżni pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego oraz różnica prędkości obwodowej wynikająca z kształtu elementu tocznego i bieżni. Toczenie baryłek z różnymi prędkościami wzdłuż linii kontaktu jest przyczyną mikro poślizgów. Zmienne w czasie wartości mikro poślizgów występujące w obszarze współpracy baryłek i bieżni mogą prowadzić do zniszczeń powierzchniowych na skutek korozji ciernej. W przypadku ruchu wałeczków w kierunku, w którym wzrasta obciążenie osiowe, następuje wzrost nacisków powierzchniowych oraz temperatury pracy. Ruch wałeczków w kierunku, w którym maleje obciążenie osiowe, powoduje zmniejszenie nacisków powierzchniowych oraz obniżenie temperatury pracy.

Krzywizna bieżni i baryłki łożysk Nachi zostały zaprojektowane tak, że powstałe między bieżnią, a baryłką od sił tarcia momenty skręcające stabilizowały baryłki w optymalnym położeniu. Zmniejsza to niekorzystne naciski powierzchniowe oraz tarcie i obniża temperaturę pracy łożysk. 

Najnowsze łożyska baryłkowe NACHI to: 

• zwiększona nośność osiowa,

• niższa temperatura pracy,

• niższe miejscowe naciski powierzchniowe, 

• znakomite prowadzenie baryłek.

Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie.


Przeczytaj także

ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, Focast, 3D Solutions
Dźwięki pracujących maszyn, liczne rozmowy, spotkania kooperacyjne oraz ciekawe konferencje – za nami Targi ITM Polska Innowacje – Technologie – Maszyny oraz odbywające się w tym samym czasie Targi... więcej »
25 lat działalności Emerson Automation Solutions w Polsce
7 czerwca w Łodzi firma Emerson Automation Solutions świętowała jubileusz 25-lecia obecności na polskim rynku. W wydarzeniu, które odbyło się w Hotelu Vienna House Andel’s, wzięli udział eksperci... więcej »
Sprężarki z napędem VSD - 8 kluczowych zalet
Instalacja zewnętrznego napędu o zmiennej prędkości obrotowej (VSD), choć jest rozwiązaniem tańszym od wbudowanego, może nastręczać sporych problemów w czasie eksploatacji, mających wpływ... więcej »
Eksperci BASF Polska na V Kongresie Polska Chemia w Wieliczce
W ramach V edycji Kongresu Polska Chemia, w dniach 13-14 czerwca, w Wieliczce przedstawiciele polskiego sektora chemicznego debatowali o najnowszych trendach oraz wyzwaniach stojących przed polską... więcej »
Czy w przypadku problemów z dostawami energii Polska może liczyć na sąsiadów?
Wysokie temperatury powodują, że wraca temat ryzyka wystąpienia blackoutu w polskim systemie energetycznym. Elektrownie węglowe, na którym bazuje polski system, w czasie upałów mają problem z... więcej »
Nowa fabryka WAGO we Wróblowicach
Ruszyła produkcja w nowo wybudowanej fabryce WAGO we Wróblowicach, w gminie Miękinia. To już drugi, oprócz inwestycji we Wrocławiu, zakład produkcyjny spółki w regionie. Firma WAGO jest jednym z... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-12 - 2018-09-14
Miejsce: Bielsko Biała
ROBOTECH Robotics Technology Conference
2018-09-18 - 2018-09-18
Miejsce: Wrocław
VI Międzynarodowa Konferencja HAZEX
2018-09-20 - 2018-09-21
Miejsce: Kraków
Forum Mycia Przemysłowego 

2018-09-26 - 2018-09-27
Miejsce: Wrocław
IV Europejski Kongres Lean Manufacturing
2018-09-28 - 2018-09-29
Miejsce: Katowice
TOOLEX - Targi Obrabiarek, Narzędzi i technologii Obróbki
2018-10-02 - 2018-10-04
Miejsce: Sosnowiec

Katalog

MEWA TEXTIL-SERVICE SP. Z O.O.
MEWA TEXTIL-SERVICE SP. Z O.O.
Andersa 15
41-200 Sosnowiec
tel. 32 363 82 60

zobacz wszystkie
SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce