Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Łatwe tworzenie, skalowanie, ewaluowanie i komunikowanie procedur bezpieczeństwa

-- poniedziałek, 09 październik 2017

Dzięki LINK 360, nowemu oprogramowaniu bezpieczeństwa firmy Brady, proces zarządzania, tworzenia, redagowania, skalowania i wizualizowania procedur bezpieczeństwa jest teraz kwestią kilku kliknięć. Link 360 to wyjątkowo wydajne narzędzie umożliwiające szybkie wprowadzanie nowych i zaktualizowanych procedur bezpieczeństwa w wielu różnych lokalizacjach i krajach.  Zespół ekspertów składający się z doświadczonych inżynierów Brady stale jest gotów do pomocy w zakresie tworzenia graficznych procedur i instrukcji bezpieczeństwa 

Bezpieczne miejsce pracy

Właściwe zarządzanie, ocena, dopasowanie oraz skomunikowanie procedur bezpieczeństwa tak, aby były dostępne i stosowane we wszystkich lokalizacjach może stanowić wielkie wyzwanie. Jest to jednak konieczne w celu zachowania bezpiecznego miejsca pracy i ograniczaniu wypadków. Link 360 to potężna platforma programowa, która pomaga zarządzać komunikatami bezpieczeństwa w celu zwiększenia spójności i precyzji procedur w różnych lokalizacjach i krajach. Doświadczeni inżynierowie Brady pomagają stworzyć graficzny instruktaż dla maksymalnego przestrzegania i łatwości użytkowania we wszystkich oddziałach firmy.

Najlepsze dopasowanie procedur

Program Link 360 oferuje trzy moduły wspierające zarządzanie i skalowanie informacji o bezpieczeństwie. Specjalny moduł LO/TO pomaga w tworzeniu i ewaluacji procedur blokowania/oznaczania oraz w przygotowaniu etykiet i znaczników niebezpiecznych źródeł energii.  Moduł pozwala również drukować procedury, włączając w to grafiki i tablice informacyjne, tak aby były jak najlepiej widoczne i rozpoznawalne po umieszczeniu ich na maszynach i instalacjach.

Moduł Confined Space Permits pomaga klientom w oznaczaniu pomieszczeń instalacyjnych jako ograniczonych przestrzeni wymagających pozwoleń. Moduł obsługuje żądania zezwoleń i potwierdzeń oraz rejestruje historie pozwoleń dla potrzeb audytu i raportowania. 

Dzięki modułowi  Equipment Reliability można poprawić regularne procesy kontroli wyposażenia nawet na poziomie globalnym oraz tworzyć i modyfikować graficzne  instrukcje oraz procedury konserwacyjne. W celu kontroli dostępu można tworzyć różne profile użytkowników i określać, kto może przeglądać, edytować bądź tworzyć szablony i procedury.

Link 360 to platforma programowa oparta o technologię chmury dostępna poprzez komputer PC, smartfon lub tablet. Przy użyciu tabletu można dokonać aktualizacji procedur LO/TO znajdując się w pobliżu maszyny, dostępne są również aplikacje na urządzenia mobilne.

Prawidłowe oznakowanie to podstawa

Jednym z elementów systemu LO/TO jest jednoznaczne i prawidłowe oznakowanie niebezpiecznych źródeł energii i punktów ich izolowania. W tym celu możemy także wykorzystać inną platformę - Brady Workstation. Nowe oprogramowanie Brady Workstation umożliwia użytkownikom opracowywanie oznaczeń bezpieczeństwa, etykiet CLP, oznakowań rur oraz wizualizacji procedur Lockout/Tagout zaledwie kilkoma kliknięciami. To dostępne bezpłatnie do pobrania środowisko obsługi aplikacji z łatwym w obsłudze interfejsem pozwala na szybkie projektowanie rozmaitych etykiet, w tym etykiet  niebezpiecznych źródeł energii oraz oznaczeń związanych z bezpieczeństwem. 

Łatwe w obsłudze aplikacje do projektowania etykiet

Aplikacje dostępne w oprogramowaniu Brady Workstation zostały opracowane z myślą o umożliwieniu błyskawicznego tworzenia etykiet i oznakowań. Aplikacja Ekspresowe znaki oferuje gotowe szablony oznakowań do wyboru, pozwalając użytkownikom na dodawanie niestandardowych informacji oraz drukowanie oznakowań przy użyciu drukarki marki Brady w ciągu kilku minut. Aplikacje Etykiety do rur oraz Taśma ze strzałkami działają na podobnej zasadzie, natomiast aplikacja Edytor znaków daje użytkownikowi pełne pole do popisu podczas tworzenia etykiet od zera. Wszystkich te aplikacje można używać bezpłatnie.

Dostosowywanie, tworzenie i drukowanie oznakowań

Oprogramowanie Brady Workstation nie wymaga instalowania wszystkich aplikacji, lecz pozwala użytkownikowi na wybranie aplikacji najlepiej dostosowanych do indywidualnych potrzeb. W przyszłości wybór aplikacji dostępnych w oprogramowaniu Brady Workstation będzie jeszcze większy. Etykiety i oznakowania utworzone w oprogramowaniu Brady Workstation można łatwo wydrukować przy użyciu drukarki oznakowań i etykiet BBP™31, BBP™33 lub BBP™85, BBP™35 bądź drukarek BBP™37 Colour & Cut. Dzięki oprogramowaniu Brady Workstation wszystkie oznaczenia bezpieczeństwa są dostępne na wyciągnięcie ręki.

Sprawne prowadzanie systemu LO/TO, nowych i zaktualizowanych procedur bezpieczeństwa, właściwego oznakowania BHP w różnych lokalizacjach firmy nigdy nie było łatwiejsze.

Wypróbuj bezpłatną 30-dniową wersję oprogramowania LINK360 i stwórz procedurę LOTO lub zainstaluj bezpłatną platformę BradyWorkstation i zaprojektuj swoją pierwszą etykietę identyfikacyjną. 

Źródło: BRADY Polska


Przeczytaj także

Jak wybrać dobry sterownik?
Produkcja to układ naczyń połączonych. Można powiedzieć, że dział produkcyjny jest kłębkiem powiązanych ze sobą nici, na końcach których znajdują się wpływające na siebie nieustannie zdarzenia,... więcej »
TOOLEX 2017 – jubileuszowy sukces
10. edycja Międzynarodowych Targów  Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, jak przystało na jubilata, wypadła okazale. Doceniane przez specjalistów i wysoko oceniane pod względem... więcej »
Czyszczenie układów olejowych
Prawidłowo wykonane czyszczenie powinno usunąć wszystkie zanieczyszczenia, które występują na powierzchniach układu. Dotyczy to kurzu, produktów starzenia – żywic i asfaltów, a także innych... więcej »
Smarowanie mgłą olejową w urządzeniach pneumatycznych
Trwałość narzędzi pneumatycznych, siłowników, zaworów, silników i innego sprzętu napędzanego sprężonym powietrzem może zostać wydłużona dzięki smarowaniu mgłą olejową. Czynniki środowiskowe,... więcej »
Jak zamocować i ustawić czujnik?
Niemal każda linia produkcyjna jest wyposażona w system czujników podłączonych do układu sterowania. Dzięki czujnikom mamy możliwość kierowania poszczególnymi urządzeniami, kontrolując przebieg... więcej »
Wywiad: Transfer wiedzy do przemysłu
„Rozwój technologii pomp ciepła w oparciu o transfer wiedzy do przemysłu” - wywiad z dr inż. Markiem Miarą (Fraunhofer ISE) VI Kongres PORT PC „Pompy ciepła i smart grid – system ciepłowniczy... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ELGOR 2017
2017-10-18 - 2017-10-20
Miejsce: Kudowa Zdrój
Virtual EXPO - Wirtualne Targi Pracy
2017-10-24 - 2017-10-26
Miejsce: Online
Targi RENEXPO® Poland
2017-10-25 - 2017-10-27
Miejsce: Warszawa
Lubelskie Targi Energetyczne ENERGETICS
2017-11-14 - 2017-11-16
Miejsce: Lublin

Katalog

UE Systems Europe
UE Systems Europe
ul. Kordeckiego 30B
60-144 Poznań
tel. +48 510 518 832

zobacz wszystkie
SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2017 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce