Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Jubileusz 25 lat Parkera w Polsce

-- środa, 04 październik 2017

Rok 2017 jest wyjątkowy dla Parker Hannifin, globalnego lidera w technologiach sterowania i napędu, ponieważ firma obchodzi podwójny jubileusz – 100-lecie swojego istnienia na świecie oraz 25-lecie rozpoczęcia działalności w Polsce. Z tej okazji 2 września br. została zorganizowana uroczysta Gala, na której wraz z naszymi partnerami biznesowymi świętowaliśmy ćwierć wieku obecności Parkera na polskim rynku.

Parker wczoraj i dziś 

Początki działalności Parkera w Polsce sięgają roku 1992, gdy w Warszawie rozpoczęło działalność biuro przedstawicielskie. W 1995 roku powstała spółka handlowo-produkcyjna, która w Warszawie rozpoczęła pełną obsługę klientów, a w zakładzie we Wrocławiu produkcję złączy hydraulicznych Ermeto. W roku 2004 zakład produkcyjny z Wrocławia przeniósł się do nowoczesnego obiektu w Siechnicach, a w Warszawie zostało otwarte nowe biuro centrali firmy, które wraz z oddziałami w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni prowadzi działalność handlową. Początek lat 2000-nych wiązał się z dynamicznym rozwojem sieci centrów serwisowych ParkerStore. Obecnie w Polsce funkcjonuje 37 placówek ParkerStore i 21 serwisów pomocy technicznej HOSE DOCTOR®, które działają w terenie i są prowadzone przez dystrybutorów firmy Parker. W ciągu ostatnich lat rozszerzeniu uległa też działalność produkcyjna, która ma miejsce w zakładach w Siechnicach (złącza rurowe), we Wrocławiu (akumulatory i chłodnice), a także w Gryfinie (komponenty do motoryzacji). We Wrocławiu działa też Centrum Usług Wspólnych firmy Parker (Parker Hannifin ESSC), którego zadaniem jest obsługa finansowo-księgowa europejskich jednostek Parkera. Obecnie w Parker Hannifin w Polsce pracuje około 900 pracowników. 

Gala jubileuszowa okazją do podziękowania partnerom biznesowym oraz pracownikom Parkera

Z okazji jubileuszu 25-lecia firmy Parker w Polsce 2 września w hotelu Marriott w Warszawie odbyła się uroczysta Gala, w której uczestniczyli klienci i partnerzy biznesowi firmy, przedstawiciele świata nauki, a także pracownicy firmy Parker. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością członkowie zarządu Parkera - Joachim Gühe – Prezydent Parker Hannifin EMEA, Aliki Jaworska - Vice President Human Resources EMEA oraz Anders Hagberg – Vice President Sales North East.  

Gości powitał Tadeusz Krawczyk - Dyrektor Generalny Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o , a część oficjalną rozpoczął Joachim Gühe – Prezydent Parker Hannifin EMEA, który przedstawił historię powstania oddziału Parkera w Polsce oraz jego rozwój i osiągnięcia. Podziękował przy tym partnerom biznesowym i klientom za zaufanie i lojalność. „Jeśli Wy osiągacie większe sukcesy, my też odnosimy większy sukces” – stwierdził. Doceniając wkład pracowników Parkera w dotychczasowe osiągnięcia firmy Joachim Gühe skierował się myślą ku przyszłości mówiąc „Wszyscy mamy powody do dumy z powodu tego co zdarzyło się w przeszłości, lecz obecnie, co jest nawet ważniejsze, nadszedł czas by spojrzeć także w przyszłość. Szczególnie trzeba podkreślić ostatnie zmiany,  które miały miejsce – akwizycję firmy CLARCOL, nową grupę Motion and Systems, nową organizację spółek handlowych. Jestem absolutnie przekonany, że mamy przed sobą jasną przyszłość.”

Dyrektor Tadeusz Krawczyk, który przed ćwierć wiekiem zakładał biuro Parkera w Polsce podzielił się swoimi doświadczeniami z początków działalności firmy na polskim rynku i refleksjami na temat 25 lat pracy. „25 lat temu produkcja odbywała się na prostych maszynach z dużym wkładem pracy ręcznej. Dzisiaj widzimy wielozadaniowe maszyny, zautomatyzowane linie produkcyjne, a mówimy już i wprowadzamy Internet Rzeczy, Przemysł 4.0” – powiedział Tadeusz Krawczyk. Kontynuując stwierdził: „Nasze produkty i rozwiązania wpisują się w obraz budowy nowoczesnego polskiego przemysłu, są dla niego potrzebne… jestem z tego powodu niezmiernie dumny, Parker jest dumny.” A zwracając się do pracowników dodał: „Jeśli odnieśliśmy sukces jako Parker, to nie byłby on możliwy bez pracowników, bez zaangażowanych, sumiennych, dobrze wyszkolonych pracowników. Uważam, ze mamy takich pracowników i szczycę się tym. Dziękuje Wam serdecznie za Waszą pracę.”

Zaproszeni na uroczystość goście mieli okazję obejrzeć film przedstawiający obecnie działające jednostki Parkera w Polsce – spółkę handlową z siedzibą w Warszawie, zakłady produkcyjne w Siechnicach (TFDE) , Wrocławiu (ACDE) i Gryfinie (Prädifa), a także Centrum Usług Wspólnych Parker Hannifin ESSC.

Część oficjalną spotkania zakończyły przemówienia i życzenia od przedstawicieli firm współpracujących z Parkerem.

Historia firmy Parker malowana piaskiem

Podsumowanie obu jubileuszy – 100-lecia i 25-lecia - znalazło wyraz w pokazie malowania piaskiem, który wykonała Tetiana Galitsyna - mistrzyni sztuki animacji piaskowej i malowania światłem, zwyciężczyni polskiej 6 edycji programu Mam talent!  Piaskowe obrazy przedstawiały dynamiczną historię rozwoju firmy Parker od początków w 1917 r. aż po dzień dzisiejszy z uwzględnieniem 25 lat działalności Parkera w Polsce.

Sukces aukcji charytatywnej na rzecz dzieci

Obchody 25-lecie Parkera w Polsce to jednocześnie okazja do tego by pomóc tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia – osieroconymi i porzuconymi dzieciom.  Dlatego też podczas Gali odbyła się aukcja charytatywna prac podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, z którym współpracuje Parker w Polsce. Obecna na Gali Dyrektor Krajowa SOS Pani Barbara Rajkowska krótko przybliżyła zebranym nie tylko problemy i potrzeby dzieci będących pod ich opieką, ale także ich umiejętności i pasje. Zgromadzeni na uroczystości z zapałem licytowali piękne obrazy namalowane przez dzieci, co zaowocowało pokaźną sumą, przeznaczoną na działalność Stowarzyszenia. Suma ta została jeszcze podwojona decyzją Joachima Gühe – Prezydenta Parker Hannifin EMEA.

Koncert na zakończenie Gali

Ukoronowaniem jubileuszowego wieczoru był występ niezwykle utalentowanej artystki o wielkiej wrażliwości muzycznej - Anny Marii Jopek, która wraz zespołem dała wspaniały recital.

Dziękujemy za 25 lat!

W tym miejscu serdecznie dziękujemy naszym klientom, dystrybutorom, pracownikom oraz partnerom biznesowym za to, że jesteście z nami i razem możemy świętować ten piękny jubileusz ćwierćwiecza Parker Hannifin w Polsce. Liczymy, że będziecie z nami przez kolejne 25 lat albo dłużej.

Źródło: Parker Hannifin


Przeczytaj także

Jak wybrać dobry sterownik?
Produkcja to układ naczyń połączonych. Można powiedzieć, że dział produkcyjny jest kłębkiem powiązanych ze sobą nici, na końcach których znajdują się wpływające na siebie nieustannie zdarzenia,... więcej »
TOOLEX 2017 – jubileuszowy sukces
10. edycja Międzynarodowych Targów  Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, jak przystało na jubilata, wypadła okazale. Doceniane przez specjalistów i wysoko oceniane pod względem... więcej »
Czyszczenie układów olejowych
Prawidłowo wykonane czyszczenie powinno usunąć wszystkie zanieczyszczenia, które występują na powierzchniach układu. Dotyczy to kurzu, produktów starzenia – żywic i asfaltów, a także innych... więcej »
Smarowanie mgłą olejową w urządzeniach pneumatycznych
Trwałość narzędzi pneumatycznych, siłowników, zaworów, silników i innego sprzętu napędzanego sprężonym powietrzem może zostać wydłużona dzięki smarowaniu mgłą olejową. Czynniki środowiskowe,... więcej »
Jak zamocować i ustawić czujnik?
Niemal każda linia produkcyjna jest wyposażona w system czujników podłączonych do układu sterowania. Dzięki czujnikom mamy możliwość kierowania poszczególnymi urządzeniami, kontrolując przebieg... więcej »
Wywiad: Transfer wiedzy do przemysłu
„Rozwój technologii pomp ciepła w oparciu o transfer wiedzy do przemysłu” - wywiad z dr inż. Markiem Miarą (Fraunhofer ISE) VI Kongres PORT PC „Pompy ciepła i smart grid – system ciepłowniczy... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ELGOR 2017
2017-10-18 - 2017-10-20
Miejsce: Kudowa Zdrój
Virtual EXPO - Wirtualne Targi Pracy
2017-10-24 - 2017-10-26
Miejsce: Online
Targi RENEXPO® Poland
2017-10-25 - 2017-10-27
Miejsce: Warszawa
Lubelskie Targi Energetyczne ENERGETICS
2017-11-14 - 2017-11-16
Miejsce: Lublin

Katalog

UE Systems Europe
UE Systems Europe
ul. Kordeckiego 30B
60-144 Poznań
tel. +48 510 518 832

zobacz wszystkie




SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2017 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce