Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

GT85 Polska – najnowocześniejsze rozwiązania w myciu przemysłowym

-- piątek, 02 czerwiec 2017

GT85 Polska to lider technologii mycia przemysłowego w Polsce. W swojej ofercie firma posiada bogatą gamę urządzeń i środków chemicznych, które sprostają potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. Specjaliści z GT85 Polska wiedzą, że aby móc stawić czoła każdemu wyzwaniu trzeba nieustannie podążać z duchem czasu, wprowadzać nowe patenty, szukać innowacyjnych rozwiązań i udoskonalać te sprawdzone. Dzięki tej właśnie filozofii działania firma zdobywa kolejnych klientów i wkracza na nowe rynki zbytu. Od wielu lat GT85 Polska wspomaga przedsiębiorstwa produkcyjne funkcjonujące w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, elektrotechnicznym, wydobywczym, energetycznym i innych. Produkowane przez firmę maszyny z serii Tarra Compact, Tarra Smart, Tarra Ultra i Tarra Expert zapewniają najwyższą efektywność mycia przemysłowego. Oferowane myjnie przemysłowe usuwają zanieczyszczenia takie jak tłuszcze, smary, osady, czy też pozostałości po różnego rodzaju obróbce. Produkcję dodatkowo usprawniają rozwiązania z serii Tarra Metrics i Tarra Robotics, a technologię mycia dopełniają preparaty chemiczne z serii Roklin i Ruster.

Targi ITM Polska to świetna okazja, aby poznać bliżej ofertę firmy z Lubelszczyzny. Doskonałą rekomendacją do odwiedzenia targowego stoiska lubelskiego producenta jest chociażby fakt, iż w ubiegłym roku przedsiębiorstwo zaprezentowało pierwszą myjnię przemysłową na rynku wykorzystującą unikalną, opracowaną przez GT85 Polska technologię mycia zanurzeniowego 

z wykorzystaniem ultradźwięków w obniżonym ciśnieniu. Mowa o myjni Tarra Compact 200 HP, którą nagrodzono Złotym Medalem Targów, a tegoroczna edycja imprezy to czas kolejnej premiery. Tym razem można zobaczyć na żywo najnowszą wersję urządzenia Tarra Compact 100.

Tarra Compact to linia maszyn do post-procesowego mycia detali w roztworach wodnych. Oprócz rozmiaru kosza na wymagające umycia elementy i wanien na ciecze myjące, maszyny Tarra Compact różnią się od siebie technologią mycia. W najmniejszym urządzeniu z serii, jakim jest Tarra Compact 100, mycie realizowane jest metodą natryskową. W stosunku do swojego poprzednika, najnowsza wersja wspomnianej myjni uległa licznym modyfikacjom i usprawnieniom, które czynią urządzenie jeszcze bardziej nowoczesnym, efektywnym i niezawodnym. Zastosowano między innymi nowe czujniki poziomu cieczy produkcji GT85 Polska, a sztywne połączenia filtracji i poboru cieczy zostały zamienione na elastyczne. Poprawiono także sposób dozowania chemii do wanien dzięki zastosowaniu przepływomierza. Dotychczasowy układ suszenia wyposażony w szuflady i grzałki zmodernizowano poprzez użycie przepustnicy i nagrzewnicy.

W nowej wersji Tarra Compact 100 powietrze tłoczone jest pod ciśnieniem za pomocą wentylatora boczno-kanałowego. Najnowsza produkcja GT85 Polska to także urządzenie bezpieczniejsze i wygodniejsze niż jej poprzednik. Na bezpieczeństwo oraz trwałość maszyny wpływa chociażby zastąpienie napędu łańcuchowego motoreduktorem w osi obrotu. Większą wygodę użytkowania osiągnięto poprzez takie rozwiązania jak zastosowanie czujników bazowania pozycji kosza, czy też zmianę klasycznej wajchy blokowania drzwi na siłownik dwustronnego działania, który daje możliwość automatycznej blokady drzwi procesowych po zamknięciu. Nowy Compact 100 jest także łatwy w serwisowaniu dzięki konstrukcji kołyski umożliwiającej dostęp bezpośrednio 
z komory procesowej.

Maszyny z serii Tara Compact to duży wachlarz modeli i możliwości ich konfiguracji. Modele Compact 200 i 400 realizują mycie metodą natryskowo-zanurzeniową. Co istotne dla niektórych branż przemysłu, oprócz standardowego suszenia nadmuchem gorącego powietrza, Tarra Compact 200 i Tarra Compact 400 mogą być wyposażone w opcję suszenia próżniowego, które znacznie skraca proces i pozwala dotrzeć nawet do bardzo trudno dostępnych zakamarków umytych detali. Ponadto, Tarra Compact 400 UV jest przystosowana do realizacji procesu mycia w użyciem ultradźwięków.

Siłę ultradźwięków wykorzystują w swojej pracy urządzenia z serii Tarra Ultra. Wspomagany ultradźwiękami proces mycia w roztworze wodnym to doskonałe rozwiązanie do mycia szkła, tworzyw sztucznych oraz pełnych zakamarków metali o skomplikowanych kształtach. Ultradźwięki pozwalają pozbyć się zabrudzeń wszędzie tam, gdzie normy czystości są wyjątkowo wyśrubowane, a woda ze środkiem myjącym nie może dotrzeć w każde miejsce mytego przedmiotu.

Najmniejsza w gamie urządzeń GT85 Polska seria Tarra Smart to małe myjnie natryskowe, które doskonale nadają się do takich zastosowań jak mycie głowic silników samochodowych, elementów pomp, czy też turbosprężarek (np. usuwanie nagarów, czy zapieczonych olejów). Myjnie te mają niewielkie rozmiary i dużą wydajność.

Ograniczonymi gabarytami, wysoką wydajnością i prostotą obsługi charakteryzuje się także seria urządzeń Tarra Expert. Jest to najbardziej zaawansowana linia myjni, które projektowane są pod specjalne wymogi klienta. Urządzenia z serii Expert są przystosowane do funkcjonowania w zautomatyzowanej linii produkcyjnej i posiadają bardzo duże możliwości adaptacji do konkretnego procesu produkcji. Ich pracę można podzielić na trzy podstawowe etapy - odbiór detali z obrabiarek CNC za pomocą zintegrowanego z linią robota oraz ich transport do myjni, realizowany w czterech fazach proces mycia (mycie natryskowe, płukanie natryskowe, suszenie sprężonym powietrzem, chłodzenie powietrzem) oraz transport umytych detali do urządzenia pomiarowego.

Jeśli mowa o urządzeniach pomiarowych, idealnym rozwiązaniem są produkty z serii Tarra Metrics, które mierzą między innymi grubości powłok, chropowatość powierzchni, czy też szczelność i przepływ. Linia Tarra Metrics obejmuje szerokie portfolio urządzeń, które służą do wszelkiego rodzaju kontroli i pomiarów na różnych etapach powstawania części w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym. Urządzenia te mogą być zintegrowane w wielostanowiskowe linie obsługiwane automatycznie. W takich właśnie zautomatyzowanych liniach produkcyjnych doskonale sprawdzają się także produkowane przez GT85 maszyny z serii Tarra Robotics przeznaczone do automatyzacji procesów produkcji.

Najlepsze efekty mycia można uzyskać można stosując dobrze dobrane, odpowiednie do celów klienta preparaty chemiczne, których GT85 Polska opracowało ponad 60 receptur. Jako ekspert od mycia przemysłowego producent oferuje preparaty z serii Roklin i Ruster oparte w głównej mierze o specjalnie dobrane mieszaniny substancji powierzchniowo-czynnych, które potrafią usuwać trudne zanieczyszczenia w czasie krótszym niż roztwory sody, a przy tym ich roztwory robocze nie są żrące ani nawet drażniące. W ofercie preparatów myjących znaleźć można szeroki asortyment produktów do różnych zastosowań, takich jak np. odtłuszczanie, usuwanie rdzy i tlenków metali, odlakierowywanie, usuwanie kamienia i nagarów, mycie elektroniki, czy też przygotowanie powłok konwersyjnych metali. Produkowane przez GT85 Polska środki znajdują zastosowanie w przemyśle elektrotechnicznym, mechanicznym, precyzyjnym, energetycznym, wydobywczym i pokrewnych. Co więcej, oprócz maszyn i preparatów myjących firma oferuje także usługę laboratoryjnego badania czystości.

Szeroki wachlarz produktów i usług oraz ciągłe doskonalenie znajdują swoje odzwierciedlenie w coraz silniejszej pozycji GT85 Polska w branży i wzroście wartości firmy. W najnowszym rankingu firm najszybciej zwiększających swoją wartość prowadzonym przez magazyn Forbes GT85 Polska zdobyło I miejsce w Województwie Lubelskim. Firma została „Diamentem Forbesa” oraz jedynym przedsiębiorstwem z Lubelszczyzny sklasyfikowanym w czołówce zestawienia ogólnopolskiego. GT85 Polska to pewny partner w biznesie i gwarancja najwyższej jakości mycia przemysłowego. Stoisko targowe firmy, które bez wątpienia warto odwiedzić znajduje się w pawilonie 7A, stoisko nr 8.

Źródło: GT85


Przeczytaj także

ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, Focast, 3D Solutions
Dźwięki pracujących maszyn, liczne rozmowy, spotkania kooperacyjne oraz ciekawe konferencje – za nami Targi ITM Polska Innowacje – Technologie – Maszyny oraz odbywające się w tym samym czasie Targi... więcej »
25 lat działalności Emerson Automation Solutions w Polsce
7 czerwca w Łodzi firma Emerson Automation Solutions świętowała jubileusz 25-lecia obecności na polskim rynku. W wydarzeniu, które odbyło się w Hotelu Vienna House Andel’s, wzięli udział eksperci... więcej »
Sprężarki z napędem VSD - 8 kluczowych zalet
Instalacja zewnętrznego napędu o zmiennej prędkości obrotowej (VSD), choć jest rozwiązaniem tańszym od wbudowanego, może nastręczać sporych problemów w czasie eksploatacji, mających wpływ... więcej »
Eksperci BASF Polska na V Kongresie Polska Chemia w Wieliczce
W ramach V edycji Kongresu Polska Chemia, w dniach 13-14 czerwca, w Wieliczce przedstawiciele polskiego sektora chemicznego debatowali o najnowszych trendach oraz wyzwaniach stojących przed polską... więcej »
Czy w przypadku problemów z dostawami energii Polska może liczyć na sąsiadów?
Wysokie temperatury powodują, że wraca temat ryzyka wystąpienia blackoutu w polskim systemie energetycznym. Elektrownie węglowe, na którym bazuje polski system, w czasie upałów mają problem z... więcej »
Nowa fabryka WAGO we Wróblowicach
Ruszyła produkcja w nowo wybudowanej fabryce WAGO we Wróblowicach, w gminie Miękinia. To już drugi, oprócz inwestycji we Wrocławiu, zakład produkcyjny spółki w regionie. Firma WAGO jest jednym z... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-12 - 2018-09-14
Miejsce: Bielsko Biała
ROBOTECH Robotics Technology Conference
2018-09-18 - 2018-09-18
Miejsce: Wrocław
VI Międzynarodowa Konferencja HAZEX
2018-09-20 - 2018-09-21
Miejsce: Kraków
Forum Mycia Przemysłowego 

2018-09-26 - 2018-09-27
Miejsce: Wrocław
IV Europejski Kongres Lean Manufacturing
2018-09-28 - 2018-09-29
Miejsce: Katowice
TOOLEX - Targi Obrabiarek, Narzędzi i technologii Obróbki
2018-10-02 - 2018-10-04
Miejsce: Sosnowiec

Katalog

MEWA TEXTIL-SERVICE SP. Z O.O.
MEWA TEXTIL-SERVICE SP. Z O.O.
Andersa 15
41-200 Sosnowiec
tel. 32 363 82 60

zobacz wszystkie
SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce