Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Ekologiczna myjka MEWA BIO-CIRCLE

-- wtorek, 08 maj 2018

Urządzenie do mycia części MEWA BIO-CIRCLE stanowi uzupełnienie oferty w zakresie tekstylnych czyściw wielokrotnego użytku firmy MEWA. Myjka oferowana jest do wynajęcia w systemie tzw. pełnej obsługi: po dostarczeniu urządzenia pracownik serwisu MEWA przeprowadza instruktaż, a w uzgodnionych z klientem okresach czasu urządzenie jest kompleksowo serwisowane (uzupełnianie płynu czyszczącego o zapachu świeżych jabłek, wymiana filtrów itp.). Części szybko zużywające się wymieniane są nieodpłatnie. W razie potrzeby uszkodzone części zostaną wymienione w ciągu 24 godzin.

MEWA BIO-CIRCLE jest urządzeniem do mycia części maszyn i podzespołów, wykonanych ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, a także wrażliwego na uszkodzenia aluminium. Zastosowany w myjce inhibitor korozji sprawia, że aluminium nie pokrywa się w trakcie czyszczenia nalotem, jak to ma miejsce w przypadku standardowych urządzeń do mycia metodą na zimno, gdzie roztwór czyszczący ulega wysyceniu, a to powoduje pogorszenie wydajności czyszczenia.

Myjka ma ergonomiczny kształt i jest bardzo stabilne. Myjka wykonana jest z tworzywa sztucznego (brak zjawiska korozji). Jest ona urządzeniem stacjonarnym, ale na życzenie klienta może być zaopatrzona w kółka. Myjka ma nośność 220 kg, można zatem w niej czyścić nawet duże, nieporęczne części. Ułatwia to również długi, giętki przewód, podłączony do pędzla oraz duża powierzchnia stołu roboczego - 880 x 580 mm (szer. x głęb.). Puste urządzenie waży 60 kg i mieści optymalnie do 100 l płynu czyszczącego, którego temperatura pracy wynosi 15-48 oC. Myjka posiada system wielokrotnego filtrowania. Zbiornik na płyn czyszczący posiada podwójne ścianki wykonane ze sztucznego tworzywa, co pozwala zredukować straty ciepła.

Mobilna wersja myjki (MEWA BIO-CIRCLE Mini GT) jest standardowo zaopatrzona w kółka, co sprawia, iż urządzenie jest zwrotne i można je łatwo przemieszczać, a więc ustawiać tam, gdzie akurat jest ono najbardziej potrzebne. Pusta myjka waży tylko 40 kg i mieści 80 kg płynu czyszczącego (temperatura pracy: 15-48 oC). To małe, zwrotne urządzenie dysponuje powierzchnią roboczą o wymiarach 610 x 500 (szer. x głęb.) mm.

Przy pomocy myjki MEWA BIO-CIRCLE części maszyn można czyścić bez konieczności stosowania substancji szkodliwych dla zdrowia, albowiem płyn czyszczący w ogóle nie zawiera rozpuszczalników i lotnych związków organicznych, tym samym nie stanowi on zagrożenia dla ludzkiej skóry. Zawiera natomiast naturalne mikroorganizmy, które powodują rozkład biologiczny resztek tłuszczy i olejów, przyczyniając się do długotrwałego efektu czyszczenia. Ponieważ płyn nie zawiera rozpuszczalników, nie istnieje więc zagrożenie pożarem i myjkę można bezpiecznie pozostawić na stanowisku pracy. Spełnia ona również wysokie wymagania określone w przepisach dotyczących stosowania tego typu urządzeń.

Strona firmy MEWA pod adresem.

Źródło materiału i zdjęć: MEWA


Przeczytaj także

Aglomeracja Wrocławska: Vibroacoustic rozbuduje fabrykę automotive w Środzie Śląskiej
Vibracoustic, dostawca usług w zakresie technologii antywibracyjnych dla przemysłu motoryzacyjnego, rozbudowuje fabrykę Środa Śląska I inwestując cztery miliony euro. W ten sposób firma umacnia... więcej »
Modernizacja systemu oświetleniowego
Rozwój technologii LED oraz jej bardziej przystępna obecnie cena sprawiają, że coraz częściej stosowana jest ona w aplikacjach oświetlenia w zakładach przemysłowych. Modernizacja instalacji... więcej »
Nowy smar dla branży spożywczej i producentów opakowań

ExxonMobil rozszerzył ofertę olejów i smarów dla przemysłu o produkt Mobil SHC Grease 462 PF. Ten wysokiej jakości smar syntetyczny jest przeznaczony do zastosowań wysokotemperaturowych w produkcji... więcej »
Szybko jak w przypadku służb ratowniczych: usługa drukowania 3D igus dla części odpornych na zużycie
Firma igus w ramach usługi produkcji addytywnej produkuje część zamienną dla berlińskiej firmy Blackcam w ciągu zaledwie kilku godzin. Co robisz, gdy nagle ważna część wystawy zniknie w drodze na... więcej »
Bezpieczeństwo dostaw energii, czyli zrównoważona energia po konkurencyjnych cenach
Komisja Europejska zatwierdziła mechanizmy zdolności wytwórczych w Belgii, Francji, Niemczech, Grecji, we Włoszech i w Polsce. KE stwierdziła, że środki te przyczynią się do... więcej »
Trwa rejestracja na Konferencję Automotive
W dniach 6-7.09.2018 w Zakopanem odbędzie się czwarta edycja konferencji Automotive, jednego z największych w Polsce spotkań branży motoryzacyjnej. Partnerem Technologicznym wydarzenia jest firma... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja Automotive
2018-09-06 - 2018-09-07
Miejsce: Zakopane
ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-11 - 2018-09-13
Miejsce: Bielsko Biała
ROBOTECH Robotics Technology Conference
2018-09-18 - 2018-09-18
Miejsce: Wrocław
VI Międzynarodowa Konferencja HAZEX
2018-09-20 - 2018-09-21
Miejsce: Kraków
Forum Mycia Przemysłowego 

2018-09-26 - 2018-09-27
Miejsce: Wrocław
IV Europejski Kongres Lean Manufacturing
2018-09-28 - 2018-09-29
Miejsce: Katowice
SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce