Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Ekologiczna myjka MEWA BIO-CIRCLE

-- wtorek, 08 maj 2018

Urządzenie do mycia części MEWA BIO-CIRCLE stanowi uzupełnienie oferty w zakresie tekstylnych czyściw wielokrotnego użytku firmy MEWA. Myjka oferowana jest do wynajęcia w systemie tzw. pełnej obsługi: po dostarczeniu urządzenia pracownik serwisu MEWA przeprowadza instruktaż, a w uzgodnionych z klientem okresach czasu urządzenie jest kompleksowo serwisowane (uzupełnianie płynu czyszczącego o zapachu świeżych jabłek, wymiana filtrów itp.). Części szybko zużywające się wymieniane są nieodpłatnie. W razie potrzeby uszkodzone części zostaną wymienione w ciągu 24 godzin.

MEWA BIO-CIRCLE jest urządzeniem do mycia części maszyn i podzespołów, wykonanych ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, a także wrażliwego na uszkodzenia aluminium. Zastosowany w myjce inhibitor korozji sprawia, że aluminium nie pokrywa się w trakcie czyszczenia nalotem, jak to ma miejsce w przypadku standardowych urządzeń do mycia metodą na zimno, gdzie roztwór czyszczący ulega wysyceniu, a to powoduje pogorszenie wydajności czyszczenia.

Myjka ma ergonomiczny kształt i jest bardzo stabilne. Myjka wykonana jest z tworzywa sztucznego (brak zjawiska korozji). Jest ona urządzeniem stacjonarnym, ale na życzenie klienta może być zaopatrzona w kółka. Myjka ma nośność 220 kg, można zatem w niej czyścić nawet duże, nieporęczne części. Ułatwia to również długi, giętki przewód, podłączony do pędzla oraz duża powierzchnia stołu roboczego - 880 x 580 mm (szer. x głęb.). Puste urządzenie waży 60 kg i mieści optymalnie do 100 l płynu czyszczącego, którego temperatura pracy wynosi 15-48 oC. Myjka posiada system wielokrotnego filtrowania. Zbiornik na płyn czyszczący posiada podwójne ścianki wykonane ze sztucznego tworzywa, co pozwala zredukować straty ciepła.

Mobilna wersja myjki (MEWA BIO-CIRCLE Mini GT) jest standardowo zaopatrzona w kółka, co sprawia, iż urządzenie jest zwrotne i można je łatwo przemieszczać, a więc ustawiać tam, gdzie akurat jest ono najbardziej potrzebne. Pusta myjka waży tylko 40 kg i mieści 80 kg płynu czyszczącego (temperatura pracy: 15-48 oC). To małe, zwrotne urządzenie dysponuje powierzchnią roboczą o wymiarach 610 x 500 (szer. x głęb.) mm.

Przy pomocy myjki MEWA BIO-CIRCLE części maszyn można czyścić bez konieczności stosowania substancji szkodliwych dla zdrowia, albowiem płyn czyszczący w ogóle nie zawiera rozpuszczalników i lotnych związków organicznych, tym samym nie stanowi on zagrożenia dla ludzkiej skóry. Zawiera natomiast naturalne mikroorganizmy, które powodują rozkład biologiczny resztek tłuszczy i olejów, przyczyniając się do długotrwałego efektu czyszczenia. Ponieważ płyn nie zawiera rozpuszczalników, nie istnieje więc zagrożenie pożarem i myjkę można bezpiecznie pozostawić na stanowisku pracy. Spełnia ona również wysokie wymagania określone w przepisach dotyczących stosowania tego typu urządzeń.

Strona firmy MEWA pod adresem.

Źródło materiału i zdjęć: MEWA


Przeczytaj także

Aparatura przemysłowa firmy NOARK Electric
W ofercie firmy NOARK Electric dostępna jest aparatura przeznaczona do zabezpieczenia instalacji elektrycznych przed skutkami przeciążeń oraz zwarć, do prądu znamionowego 800 A, a także styczniki o... więcej »
Technologie, które przynoszą zyski, wg firm z sektora MŚP
Zdaniem respondentów badania „Smart Industry Polska 2018” największe znaczenie w zwiększaniu konkurencyjności i poprawie pozycji rynkowej firmy ma automatyzacja linii produkcyjnych, wykorzystanie... więcej »
Efektywne utrzymanie ruchu: większa wydajność dzięki wyraźnym znakom komunikacji wizualnej
Utrzymanie ruchu w zakładzie to zadanie, które umożliwia osiągnięcie i utrzymanie założonych mocy produkcyjnych. Często zabiegi takie wymagają tymczasowego ograniczenia produkcji, przez co wydajność... więcej »
Mini żuraw Jekko SPX424 – idealny w branży utrzymania ruchu
Sektor mini żurawi w Polsce stale się rozwija. Rynek wymaga dźwigów, które są coraz bardziej kompaktowe, ale mają taki sam udźwig ze względów ekonomicznych, kosztów, potencjału, logistyki,... więcej »
Nowa marka olejów i smarów na polskim rynku
Chevron Lubricants – światowy producentów olejów i smarów – wprowadza zmiany w swoim portfolio produktów dla polskich kierowców, rolników i przemysłu. Produkty firmy sprzedawane będą teraz w całej... więcej »
Zmiany są konieczne
Po przeprowadzce naszego wydawnictwa do nowego biura zauważyłem, jak łatwo przychodzi nam kształtowanie nowych nawyków w nowym otoczeniu. Dla przykładu: lokalizacja ekspresu do kawy.... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja zakupowa - PROCON Manufacturing 2018
2018-05-24 - 2018-05-25
Miejsce: Wrocław
ITM - Polska Innowacje-Technologie-Maszyny
2018-06-05 - 2018-06-08
Miejsce: Poznań
Process Automation
2018-06-07 - 2018-06-08
Miejsce: Toruń
MAINTECH
2018-06-12 - 2018-06-12
Miejsce: Wrocław

Katalog

MEWA TEXTIL-SERVICE SP. Z O.O.
MEWA TEXTIL-SERVICE SP. Z O.O.
Andersa 15
41-200 Sosnowiec
tel. 32 363 82 60

zobacz wszystkie
SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce