Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Ekologia w hali warsztatowej

-- czwartek, 01 marzec 2018

Czy warsztat lub stanowisko pracy mogą być czyste i ekologiczne? Z pewnością tak, jeśli odpowiednio zadbamy o otoczenie oraz regularnie usuwanie odpadów i zanieczyszczeń, a także zastosujemy produkty i urządzenia, które są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Najczęściej używanym produktem w warsztacie są czyściwa. Optymalne są bawełniane czyściwa wielokrotnego użytku. Czyściwa MEWATEX oferowane są przez firmę MEWA w systemie pełnej usługi (dostawa, odbiór, pranie i ponowna dostawa (już czystych czyściw) do klienta. Firma przejmuje także za użytkownika obowiązki, wynikające z przepisów o ochronie środowiska. 

Ich uzupełnieniem jest ekologiczna myjka MEWA Bio-Circle do usuwania zanieczyszczeń z części, ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, a także z wrażliwego na uszkodzenia aluminium. Inhibitor korozji sprawia, iż aluminium nie pokrywa się podczas czyszczenia nalotem. Myjka nie wykorzystuje rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. Resztki tłuszczy, olejów czy smarów rozkładane są przez naturalne mikroorganizmy. Ph neutralny płyn do czyszczenia o zapachu świeżych, zielonych jabłek, usuwa organiczne związki chemiczne, tłuszcze, oleje, sole, smary, wiórki i pył. Nie nadaje się natomiast do usuwania lakierów, farb, żywic, silikonów oraz biocydów.

MEWA BIO-CIRCLE Maxi to myjka stacjonarna (nośność 220 kg) do czyszczenia dużych części. Powierzchnia robocza: 880 x 580 mm, waga: 60 kg, zasobnik płynu czyszczącego: 100 l. Wersja MEWA BIO-CIRCLE Mini GT jest mobilna, posiada kółka i jest bardzo zwrotna. Waży tylko 40 kg, mieści 80 kg płynu czyszczącego i ma powierzchnię roboczą 610 x 500 mm. Serwis obejmuje dostawę i szkolenie, uzupełnianie płynu czyszczącego, wymianę filtrów, bezpłatną wymianę części szybko zużywających się oraz wymianę uszkodzonych części w ciągu 24 godzin.

Zanieczyszczeń posadzki w hali warsztatowej rozlanymi olejami silnikowymi i przekładniowymi, rozpuszczalnikami itp. można uniknąć, stosując matę olejową MEWA MULTITEX. Maty wielkości 60 x 90 cm można łączyć ze sobą. Mata przewodzi ciecz do wnętrza i magazynuje ją w rdzeniu ssącym. Zewnętrzna powierzchnia pozostaje zatem sucha. Mata olejowa MULTITEX waży 600 g i wchłania od 2,5 do 3,0 litrów cieczy. W pełni nasączona mata nie jest odpadem.

Czyste wejście do firmy czy warsztatu stanowi jej wizytówkę. Szczególne ważne jest to na jesieni i w zimie, kiedy jest dużo błota i śniegu, a posadzka staje się przez to śliska. Podobnie jest w przejściach z części biurowej do hali warsztatowej. Maty wejściowe firmy MEWA skutecznie temu zapobiegają, a specjalna warstwa spodnia ma własności antypoślizgowe. Mikrowłókna w połączeniu ze specjalnym szorstkim rodzajem włókien sprawiają, iż maty te są niezwykle odporne na ścieranie. Maty oferowane są w trzech rozmiarach (75 x 85 cm, 85 x 150 cm oraz 115 x 240 cm), a także w trzech kolorach: antracytowym, brązowym i niebieskim. Są one również dostępne w systemie wynajmu w ramach pełnej usługi firmy MEWA.

Wszystkie opisane powyżej produkty są produktami ekologicznymi, dostępnymi u jednego usługodawcy w ramach w.w. systemu pełnej usługi. 

Źródło: MEWA, www.mewa-service.pl


Przeczytaj także

ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, Focast, 3D Solutions
Dźwięki pracujących maszyn, liczne rozmowy, spotkania kooperacyjne oraz ciekawe konferencje – za nami Targi ITM Polska Innowacje – Technologie – Maszyny oraz odbywające się w tym samym czasie Targi... więcej »
25 lat działalności Emerson Automation Solutions w Polsce
7 czerwca w Łodzi firma Emerson Automation Solutions świętowała jubileusz 25-lecia obecności na polskim rynku. W wydarzeniu, które odbyło się w Hotelu Vienna House Andel’s, wzięli udział eksperci... więcej »
Sprężarki z napędem VSD - 8 kluczowych zalet
Instalacja zewnętrznego napędu o zmiennej prędkości obrotowej (VSD), choć jest rozwiązaniem tańszym od wbudowanego, może nastręczać sporych problemów w czasie eksploatacji, mających wpływ... więcej »
Eksperci BASF Polska na V Kongresie Polska Chemia w Wieliczce
W ramach V edycji Kongresu Polska Chemia, w dniach 13-14 czerwca, w Wieliczce przedstawiciele polskiego sektora chemicznego debatowali o najnowszych trendach oraz wyzwaniach stojących przed polską... więcej »
Czy w przypadku problemów z dostawami energii Polska może liczyć na sąsiadów?
Wysokie temperatury powodują, że wraca temat ryzyka wystąpienia blackoutu w polskim systemie energetycznym. Elektrownie węglowe, na którym bazuje polski system, w czasie upałów mają problem z... więcej »
Nowa fabryka WAGO we Wróblowicach
Ruszyła produkcja w nowo wybudowanej fabryce WAGO we Wróblowicach, w gminie Miękinia. To już drugi, oprócz inwestycji we Wrocławiu, zakład produkcyjny spółki w regionie. Firma WAGO jest jednym z... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-12 - 2018-09-14
Miejsce: Bielsko Biała
ROBOTECH Robotics Technology Conference
2018-09-18 - 2018-09-18
Miejsce: Wrocław
VI Międzynarodowa Konferencja HAZEX
2018-09-20 - 2018-09-21
Miejsce: Kraków
Forum Mycia Przemysłowego 

2018-09-26 - 2018-09-27
Miejsce: Wrocław
IV Europejski Kongres Lean Manufacturing
2018-09-28 - 2018-09-29
Miejsce: Katowice
TOOLEX - Targi Obrabiarek, Narzędzi i technologii Obróbki
2018-10-02 - 2018-10-04
Miejsce: Sosnowiec

Katalog

MEWA TEXTIL-SERVICE SP. Z O.O.
MEWA TEXTIL-SERVICE SP. Z O.O.
Andersa 15
41-200 Sosnowiec
tel. 32 363 82 60

zobacz wszystkie
SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce