Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Czystość to podstawa

-- środa, 30 maj 2018

Czyste narzędzia oraz usuwane regularnie odpady ułatwiają efektywne działania na stanowisku pracy. Można o to zadbać, wykorzystując przyjazne dla środowiska naturalnego produkty i urządzenia.

Czyściwa bawełniane

Jednym z najczęściej chyba używanych elementów czyszczących są czyściwa, służące do usuwania zanieczyszczeń powstałych na powierzchni maszyn lub ich podzespołów. Optymalnym rozwiązaniem są tutaj bawełniane czyściwa wielokrotnego użytku, jak na przykład MEWATEX, oferowane przez firmę MEWA w systemie pełnej usługi: czyściwa są dostarczane i odbierane od klienta w ustalonych odstępach czasowych, prane i ponownie – już czyste- ponownie dostarczane są klientowi. Usługodawca przejmuje za użytkownika również wszelkie obowiązki, wynikające z przepisów o ochronie środowiska.

Ekologiczne mycie zabrudzonych części

Uzupełnieniem czyściw jest myjka do części MEWA Bio-Circle. Służy ona do usuwania zanieczyszczeń z części maszyn i urządzeń, wykonanych ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, ale także z wrażliwego na uszkodzenia aluminium. Myjka jest urządzeniem ekologicznym, bowiem nie wykorzystuje rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. Rozkład biologiczny resztek tłuszczy, olejów czy smarów dokonywany jest przez naturalne mikroorganizmy. Bez problemu usuwają one również organiczne związki chemiczne. Szczególne dobrze myjka sprawdza się w usuwaniu tłuszczy, olejów, soli, smarów, wiórków i pyłu. Myjka oferowana jest głównie jako urządzenie MEWA BIO-CIRCLE Maxi stacjonarne o nośności 220 kg. Powierzchnia robocza urządzenia wynosi 880 x 580 mm. Urządzenie waży 60 kg i mieści do 100 l płynu czyszczącego. System filtrowania składa się z kilku filtrów, a skrzynka sterownicza odporna jest na zawilgocenie, powodowane zarówno kroplami, jak i rozpryskami. Zbiornik na płyn czyszczący ma podwójne ścianki, co pozwala zredukować straty ciepła.

Mniejsza wersja myjki - MEWA BIO-CIRCLE Mini GT - jest mobilna. Urządzenie jest bardzo zwrotne. Może być ustawiane w każdym miejscu stanowiska pracy. Pusta myjka waży 40 kg, mieści 80 kg płynu czyszczącego i ma powierzchnię roboczą o wymiarach 610 x 500 mm. Myjkę można wynająć, podobnie jak czyściwa. Funkcjonowanie myjki MEWA Bio-Circle ilustruje film na kanale firmy MEWA na YouTube: 

Mata olejowa pozwala oszczędzić posadzkę

Zanieczyszczeń posadzki w warsztacie przez rozlane lub wyciekające płyny można uniknąć, stosując matę olejową MEWA MULTITEX. Chroni ona skutecznie przed zanieczyszczeniami olejami silnikowymi i przekładniowymi, rozpuszczalnikami, smarami, ługami itp. Może być stosowana na powierzchniach o różnej wielkości, bowiem maty wielkości 60 x 90 cm można łączyć ze sobą. Zewnętrzna powierzchnia maty pozostaje stosunkowo sucha, podczas gdy specjalna włóknina równomiernie rozprowadza ciecz w jej wnętrzu maty. Mata waży 600 g i jest w stanie wchłonąć od 2,5 do 3,0 litrów cieczy. Podobnie jak czyściwa, oferowana jest w systemie pełnej usługi. Nasączona cieczami mata nie jest odpadem.

www.mewa-service.pl


Przeczytaj także

Aglomeracja Wrocławska: Vibroacoustic rozbuduje fabrykę automotive w Środzie Śląskiej
Vibracoustic, dostawca usług w zakresie technologii antywibracyjnych dla przemysłu motoryzacyjnego, rozbudowuje fabrykę Środa Śląska I inwestując cztery miliony euro. W ten sposób firma umacnia... więcej »
Modernizacja systemu oświetleniowego
Rozwój technologii LED oraz jej bardziej przystępna obecnie cena sprawiają, że coraz częściej stosowana jest ona w aplikacjach oświetlenia w zakładach przemysłowych. Modernizacja instalacji... więcej »
Nowy smar dla branży spożywczej i producentów opakowań

ExxonMobil rozszerzył ofertę olejów i smarów dla przemysłu o produkt Mobil SHC Grease 462 PF. Ten wysokiej jakości smar syntetyczny jest przeznaczony do zastosowań wysokotemperaturowych w produkcji... więcej »
Szybko jak w przypadku służb ratowniczych: usługa drukowania 3D igus dla części odpornych na zużycie
Firma igus w ramach usługi produkcji addytywnej produkuje część zamienną dla berlińskiej firmy Blackcam w ciągu zaledwie kilku godzin. Co robisz, gdy nagle ważna część wystawy zniknie w drodze na... więcej »
Bezpieczeństwo dostaw energii, czyli zrównoważona energia po konkurencyjnych cenach
Komisja Europejska zatwierdziła mechanizmy zdolności wytwórczych w Belgii, Francji, Niemczech, Grecji, we Włoszech i w Polsce. KE stwierdziła, że środki te przyczynią się do... więcej »
Trwa rejestracja na Konferencję Automotive
W dniach 6-7.09.2018 w Zakopanem odbędzie się czwarta edycja konferencji Automotive, jednego z największych w Polsce spotkań branży motoryzacyjnej. Partnerem Technologicznym wydarzenia jest firma... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja Automotive
2018-09-06 - 2018-09-07
Miejsce: Zakopane
ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-11 - 2018-09-13
Miejsce: Bielsko Biała
ROBOTECH Robotics Technology Conference
2018-09-18 - 2018-09-18
Miejsce: Wrocław
VI Międzynarodowa Konferencja HAZEX
2018-09-20 - 2018-09-21
Miejsce: Kraków
Forum Mycia Przemysłowego 

2018-09-26 - 2018-09-27
Miejsce: Wrocław
IV Europejski Kongres Lean Manufacturing
2018-09-28 - 2018-09-29
Miejsce: Katowice
SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce