Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Czystość to podstawa

-- środa, 30 maj 2018

Czyste narzędzia oraz usuwane regularnie odpady ułatwiają efektywne działania na stanowisku pracy. Można o to zadbać, wykorzystując przyjazne dla środowiska naturalnego produkty i urządzenia.

Czyściwa bawełniane

Jednym z najczęściej chyba używanych elementów czyszczących są czyściwa, służące do usuwania zanieczyszczeń powstałych na powierzchni maszyn lub ich podzespołów. Optymalnym rozwiązaniem są tutaj bawełniane czyściwa wielokrotnego użytku, jak na przykład MEWATEX, oferowane przez firmę MEWA w systemie pełnej usługi: czyściwa są dostarczane i odbierane od klienta w ustalonych odstępach czasowych, prane i ponownie – już czyste- ponownie dostarczane są klientowi. Usługodawca przejmuje za użytkownika również wszelkie obowiązki, wynikające z przepisów o ochronie środowiska.

Ekologiczne mycie zabrudzonych części

Uzupełnieniem czyściw jest myjka do części MEWA Bio-Circle. Służy ona do usuwania zanieczyszczeń z części maszyn i urządzeń, wykonanych ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, ale także z wrażliwego na uszkodzenia aluminium. Myjka jest urządzeniem ekologicznym, bowiem nie wykorzystuje rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. Rozkład biologiczny resztek tłuszczy, olejów czy smarów dokonywany jest przez naturalne mikroorganizmy. Bez problemu usuwają one również organiczne związki chemiczne. Szczególne dobrze myjka sprawdza się w usuwaniu tłuszczy, olejów, soli, smarów, wiórków i pyłu. Myjka oferowana jest głównie jako urządzenie MEWA BIO-CIRCLE Maxi stacjonarne o nośności 220 kg. Powierzchnia robocza urządzenia wynosi 880 x 580 mm. Urządzenie waży 60 kg i mieści do 100 l płynu czyszczącego. System filtrowania składa się z kilku filtrów, a skrzynka sterownicza odporna jest na zawilgocenie, powodowane zarówno kroplami, jak i rozpryskami. Zbiornik na płyn czyszczący ma podwójne ścianki, co pozwala zredukować straty ciepła.

Mniejsza wersja myjki - MEWA BIO-CIRCLE Mini GT - jest mobilna. Urządzenie jest bardzo zwrotne. Może być ustawiane w każdym miejscu stanowiska pracy. Pusta myjka waży 40 kg, mieści 80 kg płynu czyszczącego i ma powierzchnię roboczą o wymiarach 610 x 500 mm. Myjkę można wynająć, podobnie jak czyściwa. Funkcjonowanie myjki MEWA Bio-Circle ilustruje film na kanale firmy MEWA na YouTube: 

Mata olejowa pozwala oszczędzić posadzkę

Zanieczyszczeń posadzki w warsztacie przez rozlane lub wyciekające płyny można uniknąć, stosując matę olejową MEWA MULTITEX. Chroni ona skutecznie przed zanieczyszczeniami olejami silnikowymi i przekładniowymi, rozpuszczalnikami, smarami, ługami itp. Może być stosowana na powierzchniach o różnej wielkości, bowiem maty wielkości 60 x 90 cm można łączyć ze sobą. Zewnętrzna powierzchnia maty pozostaje stosunkowo sucha, podczas gdy specjalna włóknina równomiernie rozprowadza ciecz w jej wnętrzu maty. Mata waży 600 g i jest w stanie wchłonąć od 2,5 do 3,0 litrów cieczy. Podobnie jak czyściwa, oferowana jest w systemie pełnej usługi. Nasączona cieczami mata nie jest odpadem.

www.mewa-service.pl


Przeczytaj także

ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, Focast, 3D Solutions
Dźwięki pracujących maszyn, liczne rozmowy, spotkania kooperacyjne oraz ciekawe konferencje – za nami Targi ITM Polska Innowacje – Technologie – Maszyny oraz odbywające się w tym samym czasie Targi... więcej »
25 lat działalności Emerson Automation Solutions w Polsce
7 czerwca w Łodzi firma Emerson Automation Solutions świętowała jubileusz 25-lecia obecności na polskim rynku. W wydarzeniu, które odbyło się w Hotelu Vienna House Andel’s, wzięli udział eksperci... więcej »
Sprężarki z napędem VSD - 8 kluczowych zalet
Instalacja zewnętrznego napędu o zmiennej prędkości obrotowej (VSD), choć jest rozwiązaniem tańszym od wbudowanego, może nastręczać sporych problemów w czasie eksploatacji, mających wpływ... więcej »
Eksperci BASF Polska na V Kongresie Polska Chemia w Wieliczce
W ramach V edycji Kongresu Polska Chemia, w dniach 13-14 czerwca, w Wieliczce przedstawiciele polskiego sektora chemicznego debatowali o najnowszych trendach oraz wyzwaniach stojących przed polską... więcej »
Czy w przypadku problemów z dostawami energii Polska może liczyć na sąsiadów?
Wysokie temperatury powodują, że wraca temat ryzyka wystąpienia blackoutu w polskim systemie energetycznym. Elektrownie węglowe, na którym bazuje polski system, w czasie upałów mają problem z... więcej »
Nowa fabryka WAGO we Wróblowicach
Ruszyła produkcja w nowo wybudowanej fabryce WAGO we Wróblowicach, w gminie Miękinia. To już drugi, oprócz inwestycji we Wrocławiu, zakład produkcyjny spółki w regionie. Firma WAGO jest jednym z... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-12 - 2018-09-14
Miejsce: Bielsko Biała
ROBOTECH Robotics Technology Conference
2018-09-18 - 2018-09-18
Miejsce: Wrocław
VI Międzynarodowa Konferencja HAZEX
2018-09-20 - 2018-09-21
Miejsce: Kraków
Forum Mycia Przemysłowego 

2018-09-26 - 2018-09-27
Miejsce: Wrocław
IV Europejski Kongres Lean Manufacturing
2018-09-28 - 2018-09-29
Miejsce: Katowice
TOOLEX - Targi Obrabiarek, Narzędzi i technologii Obróbki
2018-10-02 - 2018-10-04
Miejsce: Sosnowiec

Katalog

MEWA TEXTIL-SERVICE SP. Z O.O.
MEWA TEXTIL-SERVICE SP. Z O.O.
Andersa 15
41-200 Sosnowiec
tel. 32 363 82 60

zobacz wszystkie
SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce