Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Combilift otwiera nową fabrykę

-- piątek, 11 maj 2018

Producent wózków widłowych i dostawca rozwiązań transportu bliskiego, firma Combilift, zamierza zwiększyć zatrudnienie. Zapowiedź taką podał premier Irlandii Leo Varadkar podczas otwarcia nowej siedziby głównej i zakładu produkcyjnego Combilift, zbudowanych za kwotę 50 mln euro.

W ciągu następnych trzech lat w Combilift ma powstać 200 nowych stanowisk pracy, głównie w nowej fabryce w Monaghan, w tym dla wykwalifikowanych techników, inżynierów projektantów, specjalistów od logistyki i łańcucha dostaw oraz elektrotechniki, mechaniki i mechatroniki. Ponadto firma zatrudni ponad 750 osób przy produkcji wózków widłowych oraz innych wyrobów transportu bliskiego.

Zbudowana kosztem 50 mln euro nowa siedziba główna i zakład produkcyjny Combilift o powierzchni 46 500 m2 (500 000 sq ft) pozwoli firmie podwoić produkcję. Założona w 1998 r. irlandzka firma Combilift obecnie eksportuje 98% swoich wyrobów do 85 krajów za pośrednictwem swojej silnej międzynarodowej sieci 250 dealerów.

Martin McVicar, dyrektor zarządzający w Combilift powiedział, że ta inwestycja umożliwi firmie zrealizowanie jej ambitnych planów rozbudowy. “Zatrudniliśmy dodatkowych 230 osób od czasu, gdy w 2015 roku ujawniliśmy nasze plany dotyczące tej nowej fabryki, a obecnie planujemy rekrutację dodatkowych 200 w ciągu następnych trzech lat. Połączenie tej najnowocześniejszej fabryki z wykwalifikowaną siłą roboczą pozwoli nam podwoić produkcję w ciągu następnych pięciu lat”.

Martin McVicar przypisuje robiący wrażenie rozrost firmy, będącej uznanym światowym liderem w sektorze transportu bliskiego, masowemu dostosowaniu się do potrzeb klienta. “Firma Combilift ustanowiła wzorzec dla masowej produkcji innowacyjnych wyrobów dostosowanych do klienta. To masowe dostosowanie jest nową granicą zarówno dla klienta jak i producenta. Coraz większa liczba klientów oczekuje produktów, które będą spełniały ich potrzeby”.

Od roku 1998 firma Combilift produkuje wyroby dopasowane do wymagań jej klientów. “Ta elastyczność w naszym nowym zakładzie oznacza, że firma Combilift może kontynuować dopasowywanie się do każdego wymagania klienta, dotyczącego rozwiązań transportu bliskiego. Ta nowa fabryka umożliwia nam podwojenie produkcji i pozostanie skoncentrowanymi na potrzebach naszych klientów i dealerów. Staliśmy się czymś więcej niż producent wózków widłowych, zaś obecnie przekształcamy sektor transportu i logistyki za pomocą naszych innowacyjnych, oszczędzających przestrzeń produktów”, powiedział Martin McVicar.

Firma Combilift oferuje darmowe usługi projektowania logistyki i magazynów. “Nasi inżynierowie proaktywnie projektują, planują i tworzą rozwiązania we współpracy z naszymi klientami, oferując analizę przepływu materiałów i animacje 3D”, jak powiedział Martin McVicar.

Rozrost firmy Combilift

Firmę Combilift założyli w 1998 roku: Martin McVicar, dyrektor zarządzający i Robert Moffett, dyrektor techniczny. Jest to firma prywatna w pełni kapitalizowana. W 1998 r. opracowała ona pierwszy na świecie wielokierunkowy wózek widłowy z napędem spalinowym na wszystkie koła. W ciągu pierwszych pięciu lat działalności Combilift wyprodukował 18 takich wózków, z których 17 zostało wyeksportowanych. Firma w ciągu ostatnich pięciu lat zwiększyła produkcję ponad 2-krotnie i obecnie jej 40 000 wózków pracuje w ponad 85 krajach.

Według Martina McVicar’a portfolio produktów Combilift również rozszerzyło się poza pierwszy wózek wielokierunkowego przy pomocy innowacyjnego rozwoju produktów oraz dopasowywania ich do potrzeb klientów, będących kamieniem węgielnym etosu firmy.

Nowa fabryka Combilift.

• Nowa fabryka o powierzchni 46500 m2 została zbudowana na działce o powierzchni 40,47 ha (100 akrów) co oznacza, że jest tam wystarczająca ilość miejsca dla rozbudowy. Posiadając dach o powierzchni 4,45 ha (11 akrów) jest ona jednym z największych zakładów produkcyjnych pod jednym dachem w Republice Irlandii.

• Realizując najnowocześniejsze procesy produkcyjne i koncentrując się na ekorozwoju, nowa fabryka umożliwi firmie Combilift podwojenie produkcji na jednej zmianie roboczej na wszystkich liniach produkcyjnych. Cztery ruchome linie montażowe o długości 90 m co 15 minut opuszcza gotowy wózek widłowy.

• 30% przestrzeni dachowej fabryki jest pokrytej świetlikami, co pozwala personelowi pracować przy naturalnym świetle dziennym bez pomocy lamp. Oświetlenie sztuczne jest realizowane za pomocą 1100 opraw LED z indywidualnymi czujnikami. Zasilanie fabryki odbywa się za pomocą paneli solarnych o mocy 185 kW oraz elektrociepłowni na biomasę o mocy 1MW, w której paliwem jest drewno z recyklingu (palety etc.). Ciepło wykorzystywane jest do ogrzewania komór lakierniczych i hali montażowej. Fabryka posiada też zbiornik wody deszczowej o pojemności 110 000 l. Woda ta jest zużywana w całym zakładzie.

• Ponad 50 ciężarówek gotowych wyrobów co tydzień opuszcza fabrykę. Są one wysyłane do 85 krajów. Ponadto z Monaghan do sieci dealerów na całym świecie są wysyłane części zamienne.

• Nowa siedziba główna i zakład produkcyjny otrzymały certyfikaty międzynarodowe, takie jak: zarządzania jakością ISO 9001, zarządzania środowiskowego ISO 14001 oraz zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy OHSAS 18001.

Redakcja


Przeczytaj także

Aglomeracja Wrocławska: Vibroacoustic rozbuduje fabrykę automotive w Środzie Śląskiej
Vibracoustic, dostawca usług w zakresie technologii antywibracyjnych dla przemysłu motoryzacyjnego, rozbudowuje fabrykę Środa Śląska I inwestując cztery miliony euro. W ten sposób firma umacnia... więcej »
Modernizacja systemu oświetleniowego
Rozwój technologii LED oraz jej bardziej przystępna obecnie cena sprawiają, że coraz częściej stosowana jest ona w aplikacjach oświetlenia w zakładach przemysłowych. Modernizacja instalacji... więcej »
Nowy smar dla branży spożywczej i producentów opakowań

ExxonMobil rozszerzył ofertę olejów i smarów dla przemysłu o produkt Mobil SHC Grease 462 PF. Ten wysokiej jakości smar syntetyczny jest przeznaczony do zastosowań wysokotemperaturowych w produkcji... więcej »
Szybko jak w przypadku służb ratowniczych: usługa drukowania 3D igus dla części odpornych na zużycie
Firma igus w ramach usługi produkcji addytywnej produkuje część zamienną dla berlińskiej firmy Blackcam w ciągu zaledwie kilku godzin. Co robisz, gdy nagle ważna część wystawy zniknie w drodze na... więcej »
Bezpieczeństwo dostaw energii, czyli zrównoważona energia po konkurencyjnych cenach
Komisja Europejska zatwierdziła mechanizmy zdolności wytwórczych w Belgii, Francji, Niemczech, Grecji, we Włoszech i w Polsce. KE stwierdziła, że środki te przyczynią się do... więcej »
Trwa rejestracja na Konferencję Automotive
W dniach 6-7.09.2018 w Zakopanem odbędzie się czwarta edycja konferencji Automotive, jednego z największych w Polsce spotkań branży motoryzacyjnej. Partnerem Technologicznym wydarzenia jest firma... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja Automotive
2018-09-06 - 2018-09-07
Miejsce: Zakopane
ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-11 - 2018-09-13
Miejsce: Bielsko Biała
ROBOTECH Robotics Technology Conference
2018-09-18 - 2018-09-18
Miejsce: Wrocław
VI Międzynarodowa Konferencja HAZEX
2018-09-20 - 2018-09-21
Miejsce: Kraków
Forum Mycia Przemysłowego 

2018-09-26 - 2018-09-27
Miejsce: Wrocław
IV Europejski Kongres Lean Manufacturing
2018-09-28 - 2018-09-29
Miejsce: Katowice
SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce