Ceramika Paradyż i AMG.lab – w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

    Ceramika Paradyż w swoim zakładzie w Tomaszowie Mazowieckim, który znajduje się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zamierza uruchomić nową, innowacyjną linię technologiczną przeznaczoną do produkcji płytek gresowych odwzorowujących kamienie naturalne. Inwestycja ma kosztować przynajmniej 25 mln zł, a zatrudnienie w zmodernizowanym zakładzie produkcyjnym znajdzie 31 nowych pracowników. To już piąte zezwolenie dla Ceramiki Paradyż na działalność w ramach ŁSSE. Jak dotąd firma zainwestowała na terenie ŁSSE blisko 400 mln zł. Grupa Paradyż, w skład której wchodzą spółki Ceramika Paradyż i Paradyż, to wiodący polski producent płytek ceramicznych. Od ponad 21 lat tworzy produkty, które zyskują uznanie klientów w 37 krajach świata. Produkty Grupy Paradyż powstają w pięciu zakładach wyposażonych w nowoczesne i zaawansowane parki maszynowe. Ciągłe inwestycje w rozwój technologiczny, doskonała jakość wyrobów oraz uznane wzornictwo to podstawa dynamicznego koniunktury firmy. Ofertę Grupy Paradyż wyróżnia nowatorski design, dbałość o dopracowanie detali oraz szeroka gama kompletnych kolekcji ścienno-podłogowych i elementów zdobniczych w wielu formatach, co daje klientom szerokie możliwości aranżacji wnętrz. Obecny potencjał rynkowy firmy to ponad 1700 pracowników oraz trzy marki w portfolio produktowym – marka Kwadro, Paradyż oraz My Way Paradyż Group.

    Z kolei w Łodzi co najmniej 2 mln zł zainwestuje spółka AMG.lab (należy do AMG.net, która jest częścią Grupy Bull, jednej z największych europejskich grup informatycznych). Nowa firma będzie tworzyła rozwiązania najnowszej generacji dla sektora telekomunikacyjnego, finansowego i użyteczności publicznej oraz zajmie się rozwojem dedykowanego oprogramowania oraz wsparciem usługowym dla technologii – High Performance Computing (superkomputery wykorzystywane na potrzeby np. energetyki jądrowej, badań naukowych). Dzięki transferowi wiedzy z AMG.net i narzędziom najnowszej generacji dostarczanym przez Grupę Bull, eksperci AMG.lab będą dostarczać systemy informatyczne na potrzeby takich dziedzin jak: nauki ścisłe, przemysł energetyczny i paliwowy, chemiczny, klimatologia, aeronautyka, przemysł motoryzacyjny, centra finansowe. W ramach inwestycji powstanie 150 nowych miejsc pracy dla specjalistów branży IT.

    Od początku tego roku zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie ŁSSE otrzymało już w sumie 18 firm, które zainwestują ponad 711 mln zł. Dzięki temu stworzonych będzie blisko 3,5 tysiąca miejsc pracy (1016 nowych oraz 2469 zostanie utrzymanych). Dla porównania w 2010 roku dane wyglądały następująco: 25 – wydane zezwolenia; 705,5 mln zł – nakłady inwestycyjne; 2318 – miejsca pracy (1406 nowych i 912 utrzymanych miejsc pracy).

    www.sse.lodz.pl